RAZISKOVALNO DELO
Raziskovalna dejavnost na KSKE je primarno usmerjena v naslednja področja: razvoj in aplikacije načrtovalskih metodologij oblikovanja stavb, njihovih elementov in konstrukcijskih sklopov glede na bioklimatske danosti, stacionarne in dinamične analize toplotnih tokov v stavbah, analize osončenosti in osvetljenosti, oblikovanje in aplikacija kontrolnih sistemov za regulacijo in optimizacijo delovanja notranjega okolja v stavbah, eksergijske analize toplotnega udobja uporabnikov stavb, razvoj simulacijskih računalniških programov za analizo toplotnih in svetlobnih lastnosti stavb ter preučevanje medsebojnih interakcij med uporabniki in stavbo s poudarkom na zdravem in spodbudnem okolju. Katedra je s svojo raziskovalno dejavnostjo usmerjena tudi v izvajanje eksperimentov v realnem okolju. Namen je preverjanje simulacijskih predpostavk ter prikaz aplikacij naprednih sistemov za regulacijo notranjega okolja.
Raziskovalna področja z možnostjo sodelovanja:
- Energijski odziv stavb in njihovih komponent
- Notranje okolje v stavbah
- Dnevna svetloba v stavbah
- Okoljski odtis stavb
- Napredni ovoji stavb
- Bioklimatsko načrtovanje
Na strokovnem področju pokrivamo tudi:
- Izdelava študije osončenosti in senčenja stavb
- Izdelava študije osvetljenosti notranjih prostorov
- Energetsko svetovanje
Prosto dostopna programska oprema:
ARTIE – Računalniški program za analizo akustike notranjega okolja (“Analysis of Reverberation Time in Indoor Environments”). Prenos datoteke. (Prenos navodil za uporabo)
BcChart v2.2 – Programsko orodje za analizo bioklimatskega potenciala. Prenos datoteke.
Programsko orodje je bilo uporabljeno na naslednjih institucijah: Curtin University Perth, Australia; University of Guadalajara, Mexico; Metropolitan Autonomous University Mexico City, Mexico; Tianjin university, China; National Insitute of Technology Hamirpur, India


